nedelja , 25 јула 2021
Najnovije vesti
Početna / Kultura i obrazovanje / Vukovci sa Oplenca

Vukovci sa Oplenca

 

Nosioci Vukovih diploma, učenici koji su na okružnim i regionalnim takmičenjima pokazali uspešne rezultate, njihovi nastavnici i direktori, nagrađeni su vrednim knjigama na današnjoj svečanosti organizovanoj u skupštinskoj sali Opštine Topola. U ime Opštine nagrade je uručio predsednik opštine Dragan Živanović. Pored knjiga, vukovcima su obezbeđene i sezonske karte na jednom od dva bazena – Bajkal ili Sunčani breg. Na reklamnim panoima u gradu istaknute su zajedničke fotografije 35 dobitnika Vukovih diploma sa porukom: „Budi i ti sledeće godine ovde“.
Predsednik Živanović je u svom obraćanju nagrađenim učenicima čestitao na postignutim rezultatima. Zahvalio se takođe i predmetnim nastavnicima na svesrdnom zalaganju i uloženom dodatnom trudu u spremanju učenika za školska, okružna i regionalna takmičenja. Izrazio je predsednik opštine i želju da u nastavku školovanja učenici nastave sa uspesima i na taj način potvrde svoj trud i ujedno promovišu sredinu iz koje su ponikli.

Imena škola, učenika generacije, razrednih starešina, nosilaca Vukove diplome, nagrađenih učenika na okružnim i republičkim takmičenjima, nastavnika koji su učenike spremali za takmičenja i direktora:

OŠ „Karađorđe“ Topola

Učenik generacije:
Nikola Budimir, učenik 8/3 razreda.- odeljenski starešina Suzana Jovanović;

NOSIOCI VUKOVE DIPLOME:

VIII1 – odeljenjski starešina: Jasmina Arsenijević,
Aleksandra Blagojević – u 6. razredu osvojeno 3. mesto na Okružnom takmičenju iz matematike – predmetni nastavnik Jasmina Arsenijević,
Jovana Matejić,
Vanja Stanković,
Marija Pavlović,
Stevan Sretenović,
Jovan Beloica – u 5. razredu osvojeno 3. mesto na Okružnom takmičenju iz istorije – – predmetni nastavnik Desimir Popović;

VIII2 – odeljenjski starešina: Snežana Vulović,
Jelena Milivojević – u 7. razredu osvojeno 3. mesto na Okružnom takmičenju iz srpskog jezika (književnoj olimpijadi) – predmetni nastavnik Nikola Lalić,
Marina Mirković,
Sofija Marjanović;

VIII3 – odeljenjski starešina: Suzana Jovanović,
Uroš Arsić,
Bogdan Stevanović,
Nikola Budimir- u 8. razredu osvojeno 3. mesto na Okružnom takmičenju iz španskog jezika – predmetni nastavnik Aleksandar Tanasijević;

VIII4 – odeljenjski starešina: Slavica Kojić,
Dimitrije Vuković,
Viktorija Jakovljević,
Nađa Glišić,
Marija Peh,
Milan Marković – u 6. razredu osvojeno 3. mesto na Okružnom takmičenju iz biologije – predmetni nastavnik Ana Krstić;

Preostali nagrađeni učenici:
Marina Nikolić – u 8. razredu osvojeno 2. mesto na Okružnom takmičenju iz engleskog jezika – predmetni nastavnik Suzana Jovanović;
Direktor: Ivica Milivojević.

OŠ „Sestre Radović“ Belosavci

Učenik generacije: Nikola Krsmanović;

NOSIOCI VUKOVE DIPLOME:

Aleksandar Marković,
Nikola Krsmanović – drugo mesto na Okružnom takmičenju iz matematike,
Emilija Sekulić;

Nastavnici koji su spremali učenike za takmičenje i razredni starešina: Siniša Tubić;
Direktor: Slađana Mijović.

OŠ.“Milan Blagojević“ Natalinci

Učenik generacije: Milica Jevtić;

NOSIOCI VUKOVE DIPLOME:

Milica Jevtić – 1. .mesto na Okružnom takmičenju iz srpskog jezika,
Milica Milanović;
Nagrađeni učenici na okružnim i republičkim takmičenjima u toku školovanja:
Vladimir Matić – 3. .mesto na Okružnom takmičenju iz biologije i 3.mesto na Okružnom takmičenju iz engleskog jezika,
Teodora Dugić – 2. .mesto na Okružnom takmičenju iz srpskog jezika;

Nastavnici koji su spremali za takmičenje nagrađene učenike:
Dragana Ristić – nastavnik biologije,
Slađana Jakovljević – nastavnik engleskog jezika,
Marija Mutavdžić – nastavnik srpskog jezika.
Razredni starešina: Jasmina Jevtić;
Direktor: Zorica Srećković.

OŠ.“Milutin Jelenić“ Gornja Trnava

Učenik generacije: Sara Andrejić;

NOSIOCI VUKOVE DIPLOME:

Tanja Spasovska,
Sara Andrejić – 2. nagrada na Okružnom takmičenju na Književnoj olimpijadi u 7. razredu i 2. nagrada na Okružnom takmičenju na Književnoj olimpijadi u 8. razredu;

Nastavnici koji su spremali za takmičenje nagrađene učenike:
Zorica Veličković – profesor srpskog jezika i književnosti;
Odeljenjski starešina: Sonja Zorklija, nastavnik fizike;
Direktor: Miroslav Aleksijević.

OŠ.“Živko Tomić“ Donja Šatornja

Učenik generacije: Marija Jovanović;

NOSIOCI VUKOVE DIPLOME:

Marija Jovanović – 3. mesto na Okružnom takmičenju iz biologije u 7. razredu i 3. mesto na Okružnom takmičenju iz biologije u 8. razredu;
Nagrađeni učenici na okružnim i republičkim takmičenjima u toku školovanja:
Kristina Milivojević – 3. mesto na Okružnom takmičenju iz biologije u 7. razredu;

Nastavnici koji su spremali za takmičenje nagrađene učenike:
Svetlana Kocić, nastavnik biologije;
Odeljenjski starešina: LJiljana Pavlović;

Direktor: Marija Obradović.

Srednja škola „Kralj Petar I“ Topola

Učenik generacije: Dragana Jovanović

NOSIOCI VUKOVE DIPLOME:

IV/4 – Gimnazija opšti tip:
Jovanović Dragana – III razred: 3 mesto na Okružnom takmičenju Književna olimpijada; IV razred: 1. mesto na Okružnom takmičenju Književna olimpijada – predmetni nastavnik: Đurić Ana,
Spasić Anđela – IV razred: 3. mesto na Okružnom takmičenju iz hemije – predmetni nastavnik: Aleksandrović Karolina,
Ivanović Stefan – IV razred: 2. mesto na Okružnom takmičenju iz geografije – predmetni nastavnik: Marković Lidija,
Pejić Danijela,
Bošković Jovan – I razred: 3. mesto na Okružnom takmičenju Književna olimpijada – predmetni nastavnik: Đurić Ana,
Ivošević Anđela – I razred: 3. mesto na Okružnom takmičenju iz hemije – predmetni nastavnik: Aleksandrović Karolina,
Milovanović Milica,
Odeljenski starešina: Vesna Biševac.
IV/5 – Gimnazija društveno jezički smer:
Mihailović Jovana;
Odeljenski starešina: Vasiljević Nataša.
IV/6 – Vinogradar – vinar:
Ranisavljević Katarina,
Stevanović Anđela;
Odeljenski starešina: Vukićević Darko.

Nagrađeni učenici na takmičenjima:
Veljko Simić – III razred: 2. mesto na Okružnom takmičenju iz recitovanja; IV razred: 3. mesto na Okružnom takmičenju iz recitovanja – nastavnik Đurić Ana,
Radosavljević Ognjen – IV razred: 3. mesto na Okružnom takmičenju iz engleskog jezika – nastavnik Nataša Vasiljević;

Direktor škole : Miloš Petković

Preporuka

Takovo GM – Karadjordje 0:2

U prijateljskom meču u Gornjem Milanovcu, izmedju domaćeg srpskoligaša Takova i gostujuće ekipe Karadjordja iz …

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *