Početna / Sport / Fudbal / ŽFK Šumadija 1903 – ŽFK Karadjordje 3:1/golovi/

ŽFK Šumadija 1903 – ŽFK Karadjordje 3:1/golovi/

Prva liga Srbije za žene

ŽFK Šumadija 1903 – ŽFK Karađorđe 3:1/2:1/

Igralište na Bubnju. Gledalaca: 100. Sudija: Marina Višnjić/Kragujevac/ 7,5. Strelci: Ilić u 20, Jurišević u 25, Milosavljević u 60 za Šumadiju 1903, Samčević u 7 za Karađorđe. Žuti kartoni: Milenković/Šumadija 1903/, Živanović/Karađorđe/

ŽFK Šumadija 1903: Milovanović 7, Anđela Milenković 7, Vasić 7,5, Racić 7,5, Velikić 7, Živković 7,5, Ilić 8, Jurišević 7,5, Lazić 7/ od 64 Bošković -/, Andrijana Milenković 7/ od 74 Nikolić -/, Milosavljević 8/ od 90 Radisavljević/.

ŽFK Karađorđe: Gajić 6, Dukić 7, Gačić 7, Mirković 7/ od 70 Radisavljević -/, Đuričić-Ćosović 7,5, Vranić-Prokić 7,5, Milosavljević 7/ od 77 Knežević -/, Živanović 7,5, Stanojević 7,5/ od 87 Pavlićević/, Stojimirović 7,5/ od 87 Popadić/, Samčović 7,5.

Igrač utakkmice: Ilić

Domaće su bile pucački raspoložene, gošće na golu imale igračicu za konačnih 3:1. Bolje su gošće otovorile utakmicu pa je Samčović iz blizine na početku utakmice dovela gošće u vođstvo. U 20 minutu dobar šut iskosa sa tridesetak metara Ilićeve, završio je u golu. Samo nekoliko minuta kasnije Jurišević je izvela slobodan udarac sa više od 30 metara, lopta se izmigoljila Gajićevoj i završila u golu .
U drugom poluvremenu domaće su još jednom pogodile mrežu sa velike udaljenosti, ovog puta to je učinila Milosavljević. Najbolju šansu na utakmici propustila je napadač gostiju Aleksandra Stanojević koja u 75 minutu izvela penal i prebacila gol domaćih.

Preporuka

Šumadija (A) – Omladinac (Š) 0:2, golovi i šanse

U prvom prolećnom kolu Podunavsko-šumadijske zone fudbaleri domaće Šumadija iz Arandjelovca pretrpeli su poraz od …