četvrtak , 2 маја 2024
Početna / Uncategorized / Obeležen dan najvećeg uspeha Srpskog karatea

Obeležen dan najvećeg uspeha Srpskog karatea

U Mladenovcu je obeležan dan najvećeg uspeha Srpskog karatea. Prošlo je 25. godina od kada su takmičari Jugoslavije na Evropskom prvenstvu u Beogradu osvojili 8 medalja. Zlatom su se okitile Sladjana Stojković u teškoj i Roksanda Lazarević u srednjoj kategoriji kod dama, dok je Teodor Rajić osvojio zalto kod muškaraca. Srebranu medlju osvojili su Predrag Stojadinov u polu-teškoj i Draško Stojanović u lakoj, u pojedinačnoj konkurenciji medalju je te 1998. godine osvojio i Ivan Matić i to bronzanu. Ekipno su muškarci osvojili takodje bronzu. Selektori su tada bili Slavoljub Piper kod muškaraca i Dragoslav Stojković kod žena.

Na svečanosti u Mladenovcu su dodeljene Plakete učesnicima ovog najvećeg uspeha Srpskog karatea.